Kamnařství Richard Zdražil - Kamna, krby, zahradní krby, pizza pece, komíny

photo

Stavba

Snažíme se vyjít zákaznikovi vstříc s termíny a realizací stavby. Díla provadíme jak v hotových interierech, tak na stavbách. Celkové provedení realizace se pohybuje v rozmezí nekolika dní, v závislosti na složitosti stavby. K provedení práci spojených s výstavbou kamen či krbu je nutné zajistit  vodu, přívod elektřiny a teplo v prostoru stavby. S realizaci kamen, krbu je dobré počítat již při samotném projektování domu.

Uvědomte si, že krb nebo kamna nejsou jen další estetickou záležitostí pro Váš dům, ale že mohou být nejpřirozenějším (sálavé teplo) a nejzdravějším zdrojem tepla za nejnižší náklady. U některých typů těžkých kamen stačí jen malé dávky dřeva, které Vám vyhřejí celý dům. Schopnost předavání takového tepla trvá až 48 hodin bez dalšího přikládání.

Teplovzdušný systém

Teplovzdušný systém je založen na cirkulaci ohřátého vzduchu. U těchto typů staveb se vzduch ohřívá o krbovou vložku a samotížným prouděním cirkuluje v místnosti. Tento vzduch jde rozvést do jiných místností za pomoci teplnýchrozvodů a tažných ventilátorů.

Akumulační systém

Teplo se předavá do místnosti sálaním přes stěny kamen. To zajištují různé tahové systémy a materiály. Tento systém je nenáročný na časté přikládání dřeva a je bezprašný (alergie apod.).

Teplovodní systém

Teplovodní systém obsahuje výměník na ohřev vody. Zde  většina energie jde do teplovodního výměníku a zbytek energie se využije jako u teplovzdušného systému.